عیب یابی باز نشدن درب ظرفشویی + راهکار و آموزش

علت بسته نشدن درب ظرفشویی با دلیل و مدرک

تعمیر قفل و قفل درب ماشین ظرفشویی تقریباً ساده است و می توانید خودتان با صرف زمان کمی این کار را انجام دهید.

 حتی اگر هیچ تعمیری انجام نداده اید و تصور نمی کردید که خودتان می توانید این کار را انجام دهید، باید بگوییم که تعمیر ماشین ظرفشویی کار سختی نیست.

 در زیر اطلاعات مختصر اما کافی در مورد خرابی قفل درب توضیح داده ایم. از این توضیحات برای پیدا کردن و حل مشکل استفاده کنید. برای خرید ظرفشویی در بانه به سایت بانه اورجینال برید

خرابی قفل درب
بروز مشکل در عملکرد درب ماشین ظرفشویی
خرابی قفل درب

یکی از ساده ترین و رایج ترین دلایل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل آن است. درب خودرو دارای زبانه ای است که با قرار دادن آن در داخل آداپتور کوچک قفل می شود. اگر این قفل شکسته شود، درب ماشین کاملا بسته نمی شود.

 برای رفع این مشکل باید قفل را تعویض کنید که برای این کار می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

بروز مشکل در عملکرد درب ماشین ظرفشویی

درب خودرو نیز مانند سایر قطعات آن از اجزای مختلفی از جمله فنر، اهرم و … تشکیل شده است. در صورت بروز مشکل در هر یک از این قطعات، هنگام باز و بسته شدن درب خودرو با مانعی مواجه خواهید شد. 

به همین دلیل، هر زمان که در باز و بسته شدن درب ماشین ظرفشویی مشکلی دیدید، در اسرع وقت بررسی کنید که قطعاتی مانند اهرم درب یا فنر کار کنند.

آسیب لاستیکی اطراف درب ماشین ظرفشویی

درب لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی دارای درزگیر لاستیکی است که از نشت آب جلوگیری می کند. 

این لاستیک به محکم بسته شدن درب نیز کمک می کند. اگر این لاستیک فرسوده، پاره یا فرسوده شود، درب به درستی بسته نمی شود. بنابراین، با مشاهده هرگونه پارگی یا ساییدگی در این لاستیک، باید آن را تعویض کنید.

چیدمان نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

در داخل ماشین ظرفشویی سبدهایی تعبیه شده است که برای قرار دادن ظروف به روش صحیح در داخل ماشین ظرفشویی طراحی شده اند.

هنگام چیدمان ظروف در ماشین به نحوه قرارگیری آن ها توجه کنید. اگر ظروف به درستی در سبدها قرار نگرفته باشند، احتمال بسته نشدن در وجود دارد.

قفل درب ماشین ظرفشویی خراب شده

درب انواع ماشین ظرفشویی دارای گیره می باشد که به بسته شدن کامل درب کمک می کند. این گیره به گونه ای طراحی شده است که در صورت خرابی نیاز به تعویض داشته و گزینه ای برای تعمیر وجود ندارد.

 به این ترتیب آسیب قفل درب را می توان یکی از دلایل رایج قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی نامید.

در نهایت باید به این نکته توجه کنید که هر وسیله کاربردی برای حفظ طول عمر خود نیاز به استفاده صحیح و نگهداری مناسب دارد. به عنوان مثال با پرکردن ظروف به اندازه ظرفیت دستگاه می توانید از بروز مشکلاتی مانند آسیب دیدن درب خودرو جلوگیری کنید. 

نکته مهم دیگر در این زمینه پرهیز از باز و بسته شدن مکرر در در طول روز است. در صورت بروز هرگونه مشکل بهتر است از دانش و تجربه یک متخصص ماهر در این زمینه استفاده کنید.

 موارد زیادی مشاهده شده است که افراد به دلیل عدم تجربه و مهارت کافی به سایر قسمت های ماشین ظرفشویی آسیب جدی وارد می کنند.

ظرفشویی ۵۱۲ سفید و همچنین ظرفشویی ۵۰۷۰ سامسونگ را میتواند از طریق این لینک بخرید

امتیاز شما به این پست
۵/۵

دیدن همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *