علت بسته نشدن درب ظرفشویی با دلیل و مدرک

تعمیر قفل و قفل درب ماشین ظرفشویی تقریباً ساده است و می توانید خودتان با صرف زمان کمی این کار را انجام دهید.

 حتی اگر هیچ تعمیری انجام نداده اید و تصور نمی کردید که خودتان می توانید این کار را انجام دهید، باید بگوییم که تعمیر ماشین ظرفشویی کار سختی نیست.

 در زیر اطلاعات مختصر اما کافی در مورد خرابی قفل درب توضیح داده ایم. از این توضیحات برای پیدا کردن و حل مشکل استفاده کنید. برای خرید ظرفشویی در بانه به سایت بانه اورجینال برید

 

 

آسیب لاستیکی اطراف درب ماشین ظرفشویی

درب لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی دارای درزگیر لاستیکی است که از نشت آب جلوگیری می کند. 

این لاستیک به محکم بسته شدن درب نیز کمک می کند. اگر این لاستیک فرسوده، پاره یا فرسوده شود، درب به درستی بسته نمی شود. بنابراین، با مشاهده هرگونه پارگی یا ساییدگی در این لاستیک، باید آن را تعویض کنید.

چیدمان نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

در داخل ماشین ظرفشویی سبدهایی تعبیه شده است که برای قرار دادن ظروف به روش صحیح در داخل ماشین ظرفشویی طراحی شده اند.

هنگام چیدمان ظروف در ماشین به نحوه قرارگیری آن ها توجه کنید. اگر ظروف به درستی در سبدها قرار نگرفته باشند، احتمال بسته نشدن در وجود دارد.

 

قفل درب ماشین ظرفشویی خراب شده

درب انواع ماشین ظرفشویی دارای گیره می باشد که به بسته شدن کامل درب کمک می کند. این گیره به گونه ای طراحی شده است که در صورت خرابی نیاز به تعویض داشته و گزینه ای برای تعمیر وجود ندارد.

 به این ترتیب آسیب قفل درب را می توان یکی از دلایل رایج قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی نامید.

 

در نهایت باید به این نکته توجه کنید که هر وسیله کاربردی برای حفظ طول عمر خود نیاز به استفاده صحیح و نگهداری مناسب دارد. به عنوان مثال با پرکردن ظروف به اندازه ظرفیت دستگاه می توانید از بروز مشکلاتی مانند آسیب دیدن درب خودرو جلوگیری کنید. 

نکته مهم دیگر در این زمینه پرهیز از باز و بسته شدن مکرر در در طول روز است. در صورت بروز هرگونه مشکل بهتر است از دانش و تجربه یک متخصص ماهر در این زمینه استفاده کنید.

 موارد زیادی مشاهده شده است که افراد به دلیل عدم تجربه و مهارت کافی به سایر قسمت های ماشین ظرفشویی آسیب جدی وارد می کنند.

ظرفشویی 512 سفید و همچنین ظرفشویی 5070 سامسونگ را میتواند از طریق این لینک بخرید

امتیاز شما به این پست
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه