نکات مهم و کلیدی در خرید تلویزیون

خریدهای تلویزیونی در چند سال گذشته کمی پیچیده تر شده است ، دلیل اصلی این امر افزایش ویژگی ها و گزینه های جدید است. بی شک در فروشگاه اینترنتی بانه اورجینال انواع تلویزیون ها مورد نقد و بررسی قرار می گیرد تا شما بهترین تلویزیون را انتخاب کنید. تا آخر این مقاله با ما باشید.

به خرید بروید و تلویزیونهای Ultra High Definition (UHD) یا 4K و حتی تعداد بیشتری از تلویزیونهای 8K را مشاهده خواهید کرد که جزئیات تصویر بهتر از تلویزیونهای HDT به همراه کنتراست و رنگ بهبود یافته را نوید می دهند. بنابراین اگر شما یک تلویزیون بزرگتر خریداری می کنید یک سوال با آن روبرو خواهید شد این است که آیا زمان آن رسیده است که به یکی از این تلویزیون های جدید 8K UHD بروید یا با یک مجموعه 4K معمولی گیر بیاورید.

بسیاری از مجموعه ها از محدوده دینامیکی بالا یا HDR بهره می برند که نویدبخش تصاویر روشن تر ، پویاتر و رنگ های زنده و زنده است. با این حال ، همه تلویزیون ها عملکرد خوب HDR را ارائه نمی دهند و تلویزیون هایی که عملکرد بهتری دارند ، هزینه بیشتری دارند. در آنجا با انتخاب دیگری روبرو خواهید شد.

آخرین مورد ، اعضای Consumer Reports ممکن است متوجه شوند که تلویزیون های OLED بر رتبه ما در تلویزیون های بزرگ تسلط دارند. این مجموعه قیمت بالاتری نسبت به مدلهای LCD / LED دارد که عمده تلویزیونهای موجود در بازار را تشکیل می دهند – هرچند که این اختلاف قیمت هر ساله کاهش می یابد – بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که آیا یک OLED ارزش پول اضافی را دارد.

آتچه که باید در خرید تلویزیون بدانید

هنگامی که دانستید کدام نوع تلویزیون را می خواهید ، می توانید روی اندازه مناسب صفحه نمایش و چند ویژگی مهم دیگر و ویژگی های عملکرد خود تمرکز کنید. جزئیات بیشتر را می توانید در زیر مشاهده کنید. اعضای CR می توانند گزارشات آزمون و جزئیات کامل بیش از 200 مجموعه را در رتبه بندی تلویزیون ما دریافت کنند.

Consumer Reports همچنین در مورد پخش کننده های رسانه جریان ، بلندگوهای نوار صدا و آنتن ها ، همراه با رتبه بندی خدمات اینترنت و تلویزیون کابلی مشاوره دارد.

ما جدیدترین تلویزیون ها را آزمایش ، ارزیابی و مقایسه می کنیم ، بنابراین می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. برای قیمت تلویزیون در بانه به صفحه اصلی آن مراجعه کنید.

فناوری جدید تلویزیون و نکات مهم و کلیدی در خرید تلویزیون

تلویزیون های LCD بهتر می شوند. در حالی که تلویزیون های OLED رتبه بندی بالاتری در ما دارند ، تلویزیون های LCD با عملکرد بالا هر ساله بهتر می شوند و به عملکردی شبیه تلویزیون OLED نزدیک می شوند. یک دلیل ، پخش نور پس زمینه LED با آرایه کامل است ، جایی که LED ها در کل پشت پنل مرتب شده اند ، نه فقط در امتداد لبه های صفحه. این طرح با ویژگی بنام کم نور شدن محلی ترکیب می شود ، جایی که LED ها به مناطقی تقسیم می شوند که می توانند به طور جداگانه روشن یا تاریک شوند. نتیجه این است که مناطق تاریک تاریک به نظر می رسند و کمتر احتمال دارد که در اطراف اشیا bright روشن در پس زمینه تیره هاله داشته باشید.

 

اکنون ، پیشرفت جدیدی در فناوری تلویزیون LCD / LED با نام “Mini LEDs” ، کم نور شدن محلی را یک قدم جلوتر می برد. این فناوری جدید در زمینه نور پس زمینه را در تلویزیون های LG ، Samsung ، TCL و مارک های دیگر مشاهده خواهید کرد.

تفاوت تلویزیون های LED با LCD و OLED

با کوچک شدن اندازه LED ها در نور پس زمینه ، شرکت ها می توانند تعداد بیشتری از آنها را که در یک قسمت بسته بندی شده اند استفاده کنند. در حقیقت ، این مجموعه ها می توانند هزاران مینی LED در پشت صفحه LCD داشته باشند. این مناطق به مناطق کم نور تقسیم می شوند ، و از آنجا که LED ها بسیار کوچک هستند ، به جای ده ها موردی که حتی در بهترین تنظیمات LCD تا کنون وجود دارد ، می تواند تعداد زیادی از آنها وجود داشته باشد – مثلاً هزار منطقه. و می توان مناطق را با دقت بیشتری کنترل کرد.

با افزایش دامنه دینامیکی تلویزیون – تفاوتی بین سفیدترین و عمیق ترین سیاهی هایی که صفحه نمایش می تواند نشان دهد – Mini LED ها همچنین می توانند به افزایش عملکرد HDR تلویزیون کمک کنند ، که در زیر با جزئیات بیشتری بحث می شود.

همه اینها را با هم ترکیب کنید و مجموعه های Mini LED می توانند عملکردی بیشتر شبیه OLED داشته باشند ، در حالی که برخی از مزایای سنتی LCD مانند روشنایی بهتر و انتخاب بیشتر مارک ها و اندازه صفحه نمایش را حفظ می کنند.

تلویزیون OLED چیست؟

نکات مهم و کلیدی در خرید تلویزیون OLED های بیشتری در راه هستند. برخی اخبار در تلویزیون های OLED برای سال 2021 وجود دارد. تا همین اواخر ، مجموعه های OLED عمدتا از دو شرکت LG Electronics و Sony در دسترس بودند ، اما امسال همچنین می توانید آنها را از Skyworth ، یک مارک چینی و Vizio خریداری کنید ، که اواخر سال گذشته اولین مجموعه های OLED خود را راه اندازی کرد. همچنین می توانید تلویزیون های OLED کوچکتر را تا 48 اینچ پیدا کنید. یکی از مفاهیم همه اینها این است که شما باید بتوانید گزینه های ارزان قیمت OLED را پیدا کنید.

دو روند دیگر فن آوری تلویزیون که امسال باید مورد توجه قرار گیرد تلویزیون های 8K و “Next-Gen TV” است که اصطلاحی است که برای سیستم تلویزیونی پخش شده روی هوا برای کسانی که از آنتن استفاده می کنند استفاده می شود.

همچنین یک مقال کامل در مورد راهنمای خرید تلویزیون از بانه در فروشگاه بانه اورجینال انتشار داده شده است.

جدیدترین تلویزیون ها در کیفیت تصویر 8K

تلویزیون های 8K وارد شده اند – با قیمت های تند. اگرچه تلویزیون های 8K اولین حضور خود را دو سال پیش انجام داده اند ، اما آنها تاکنون بخشی کم از فروش تلویزیون بوده اند. یک دلیل این است که جزئیات بیشتری که با این تلویزیون ها بدست می آورید – که 33 میلیون پیکسل دارند ، در حالی که در مجموعه 4K 8 میلیون است – فقط در بزرگترین تلویزیون ها مشهود است. این تلویزیون های جدید 8K نیز بسیار گران هستند.

امسال انتظار داریم مجموعه های 8K بیشتری از مارک های بیشتر در اندازه صفحه نمایش از 65 اینچ مشاهده کنیم.نکات مهم و کلیدی در خرید تلویزیون

در حالی که تمام این میلیون ها پیکسل اضافی نویدبخش تصاویر واضح تر و دقیق تر از آنچه در حال حاضر با تلویزیون های 4K UHD می توانید دریافت کنید ، به این معنی نیست که یک مجموعه 8K برای اکثر افراد منطقی است. یک چیز ، حداقل برای مدتی محتوای 8K بومی برای تماشای یکی از این مجموعه ها پیدا نخواهید کرد. تعداد انگشت شماری از فیلم ها با کیفیت 8K فیلمبرداری شده اند و برخی از رویدادهای برجسته مانند بازی های المپیک تابستانی در توکیو با کیفیت 8K فیلمبرداری می شوند ، اما هنوز مشخص نیست که چگونه این سیگنال ها به تلویزیون شما راه می یابند.

اندازه صفحه نمایش

به یاد دارید که چه زمانی تلویزیون 50 اینچی غول آسا به نظر می رسید؟ خوب ، تلویزیون های با صفحه نمایش 55 و 65 اینچ اکنون امری عادی هستند. Deirdre Kennedy ، مدیر بازرگانی در شرکت تحقیقات بازار خرده فروشی Gap Intelligence ، که دارای گزارش های مصرف کننده است ، می گوید: “در پایان سال 2020 ، مدل های 65 اینچی مجموعه های 55 اینچی را به عنوان شایع ترین اندازه صفحه نمایش که در فروشگاه ها مشاهده می کنند ، جایگزین کرده اند.” شما همچنین میتوانید مقاله اینکه تلویزیون چند اینچ بخریم؟ را در اینجا بخوانید.

 

برای تعیین اندازه مناسب تلویزیون هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد – اولویت شخصی ، میدان دید و حتی دقت بینایی در این زمینه بازی می کنند. با این حال ، اگر راهنمایی می خواهید ، می توانید یکی از بسیاری از ماشین حساب های آنلاین رایگان را امتحان کنید یا معادله زیر را اعمال کنید.

تعریف رزلوشین در تلویزیون

یک مجموعه منظم با کیفیت بالا (HD) همچنین یک مدل 1080p نامیده می شود زیرا وضوح صفحه نمایش آن 1920×1080 است. این به این معنی است که 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل به صورت عمودی دارد ، بنابراین در کل تقریباً 2 میلیون پیکسل دارد. به پیکسل ها ، اختصار “عناصر تصویر” ، به عنوان نقاط منفرد کوچک که تصویر تلویزیون را تشکیل می دهند ، فکر کنید.

نکات مهم و کلیدی در خرید تلویزیون و رزولوشین

تلویزیون های Ultra High Definition (UHD) که تلویزیون های 4K نیز نامیده می شوند ، وضوح صفحه نمایش آنها 3840×2160 است ، بنابراین حاوی 8 میلیون پیکسل یا چهار برابر تعداد پیکسل های منفرد یک مجموعه HD است. مجموعه متراکم تری از پیکسل ها در مجموعه های UHD ، آنها را قادر به جزئیات بیشتر تصویر می کند. مزایای تلویزیون UHD در اندازه صفحه نمایش بزرگتر – مثلاً 65 اینچ به بالا – یا هنگامی که دوست دارید با مجموعه 1080p نزدیک به تلویزیون بنشینید ، بیشتر مشهود است.

 

تلویزیون های HDR

تاکنون ، ما درباره HDR به گونه ای صحبت کردیم که گویی فقط یک فناوری است ، اما چند نوع HDR وجود دارد که هرکدام مجموعه مشخصات فنی متفاوتی را دنبال می کنند.

این می تواند پیچیده شود و قبل از ورود به جزئیات ، خبرهای خوبی وجود دارد.

ابتدا تلویزیون شما باید نوع HDR مورد استفاده در محتوا را به طور خودکار تشخیص دهد و روش صحیحی را برای پخش آن انتخاب کند.

دوم ، به نظر نمی رسد نوع HDR در حال حاضر خیلی مهم باشد. آنچه در آزمایشگاه های خود دیده ایم این است که تلویزیون های با عملکرد بالا می توانند با انواع مختلف HDR کار بسیار خوبی انجام دهند. کیفیت تلویزیون از اهمیت بیشتری برخوردار است. بنابراین منطقی است که بهترین تلویزیون ممکن را صرف نظر از نوع HDR پشتیبانی از آن خریداری کنید.

معرفی بهترین تلویزیون های 55 اینچ

تلویزیون 55 اینچ سونی مدل 55X8000H

 • کیفیت تصویر 4K
 • توان خروجی صدای 20 وات
 • تعداد ورودی HDMI چهار عدد
 • تعداد ورودی USB سه عدد
 • قابلیت اتصال به بلوتوث
 • قابلیت اتصال به WIFI
 • توانایی استفاده از اشتراک رایگان NETFLIX

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ مدل 55AU8000

 • کیفیت تصویر 4K
 • توان صوتی 20 وات
 • سه عدد ورودی HDMI
 • دو عدد ورودی USB
 • قابلیت اتصال به WIFI
 • توانایی استفاده از مروگر و قابلیت های روز دنیای دیگر

تلویزیون 55 اینچ ال جی مدل 55NANO75

 • سایز تلویزیون 55 اینچ
 • کیفیت تصویر 4K
 • استاندارد تصویر Active HDR
 • مجهز به فناوری رنگ Nano color
 • دارای full array dimming
 • پردازنده α7 Gen4 AI Processor 4K

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *